Yükseltilmiş HizmetTanımFiyatlandırma
Mal Bedeli Tahsilatlı GönderiMal Bedeli Tahsilatlı Gönderi hizmetimiz ile satışını yaptığınız ürününüzü kapınızdan teslim alıyor, müşterinize teslim ederken de bedelini sizin için tahsil ediyoruz. Tahsil ettiğimiz ürün bedelini hesabınıza transfer ederek ticaretinize hız kazandırıyoruz. Nakit, kredi kartı ile kapıda ödemeTeslimat boyunca alıcıyı/GÖNDEREN’i proaktif bilgilendirmeAdrese 2 kez ücretsiz uğramaGönderi başınaNakit veya Kredi Kartı 5,00 TL+KDV Toplam bedel 500 TL’den fazla ise bedelin %1’i + KDV.
   SMS HizmetiGönderinizin son durumu hakkında sizin ve/veya alıcınızın bilgilendirilmesini istediğinizde, Point’in otomatik SMS hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu hizmet ile alabileceğiniz bilgiler aşağıdaki gibidir: Gönderene en çok 2 SMS / Alıcıya en çok 2 SMS 1. Teslim oldu bilgisi,2. Teslim edilemedi ise özel durum kodu bildirimi.Gönderen veya Alıcıya SMS gönderilmesi talep edildiğinde gönderi başına 0,55 TL+KDV.
Zaman Aralığı Belirtilmiş TeslimatBu hizmet sayesinde alıcınızın paketi teslim alacağı saat aralığını belirleyebilirsiniz. Aşağıda yer alan zaman aralıklarından birini seçerek bu hizmetten faydalanabilirsiniz 12:00 – 14:0014:00 – 16:0016:00 – 18:00 Point Kargo Express (Domestic Express) hizmetinde geçerli değildir.Gönderi başına 11,95 TL+KDV.
Telefon İhbarlı, Randevulu TeslimatBu hizmet sayesinde alıcınız paketi teslim alacağı saat aralığını belirleyebilir. UPS, sizin adınıza alıcınızı telefon ile arayarak teslimat saatini aşağıda yer alan zaman aralığından seçilmesi ile belirlenen aralıkta alıcı adresine teslimat yapılmasını gerçekleştirecektir. 12:00 – 14:0014:00 – 16:0016:00 – 18:00 UPS Yurt Domestic Express hizmetinde geçerli değildir.Gönderi başına 12,80 TL+KDV.
Kimlik Kontrollü TeslimatKimlik kontrollü teslimat sayesinde, gönderinizin etiket üzerinde belirtilen alıcıya teslim edildiğinden emin olabilirsiniz. Teslimat sırasında UPS, alıcının kimlik bilgilerini teslim tutanağına kaydedecektir. Bu hizmet, kişiye özel teslimat gerektiren gönderiler için ideal bir çözümdür.Gönderi başına 2,25 TL+KDV.
Sayımlı TeslimatBu servisle, gönderenin talimatıyla alıcıya teslim edilecek paketlerin içeriğinin alıcı adresinde irsaliyedeki adetlerle karşılaştırılarak teslimat yapılması sağlanır. Sayım sırasında kurye sadece hakemlik yapmaktadır.5 paket kadar olan gönderilerde 4,75 TL+KDV, 5 paketin üzerinde her bir paket için 0,95 TL+KDV.
Ek UğramaPoint, müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için adreslere standart olarak 2 adet ücretsiz uğrama gerçekleştirmektedir. 2 uğrama sonrasında teslim edilemeyen paketler, GÖNDEREN’in onayıyla şubeden teslim alınabilir veya ek uğrama hizmeti kullanılarak alıcı ile irtibata geçilip teslimatı gerçekleştirilir.Gönderi başına 3,30 TL+KDV.
Adres Değişikliği Ek Hizmet BedeliGönderinin yapıldığı alıcı adresi; gönderi hareketi sırasında değiştirilir ise gönderiye ait navlun bedelinin yarısı adres değişikliği ücreti olarak alınır. Navlun ücretinin %50’si.
Ek ÜcretTanımFiyatlandırma
Uzak BölgeŞehir merkezi dışında olan ve Point tarafından Uzak Bölge listesinde belirtilen bölgelere yapılan gönderiler için Uzak Bölge ek ücreti alınmaktadır.Gönderi başına 11,30 TL+KDV, Adalara yapılan gönderiler için gönderi başına 56,00 TL+KDV.
Konut TeslimatıApartman, konut gibi ticari olmayan adreslere yapılan gönderiler için Konut Teslimatı ek ücreti alınmaktadır.Gönderi başına 3,95 TL+KDV faturalanacaktır
      Ek ElleçlemeAşağıda belirtilen gönderiler, yükleme ve boşaltma süreçlerinde manuel olarak işleme girmesinden dolayı ek elleçleme gerektirir ve Ek Elleçleme Ücreti geçerlidir: Oluklu mukavva kutu içine yerleştirilmemiş her türlü emtia (ambalajı yetersiz malzeme, metal veya tahtadan kutu, naylon veya kağıt ile sarılmış malzeme vb.)Harici bir oluklu mukavva kutu içine yerleştirilmemiş, silindir biçiminde (bidon, kova, varil, tekerlek vb.) her türlü emtiaHer türlü çuval gönderisi (bez, naylon veya kraft kağıttan imal edilmiş çuval / harar)Ürün hassasiyetinden dolayı otomatik ayrım bantlarına konulamayan Plazma / LED / LCD televizyonlar”Gerçek ağırlığı1″ 32 kg.’ın üzerinde ya da “Uzun Kenar Ölçüsü2” 122 cm. ve üzerindeolan paketler Point ayrıca kendisinin özel elleçlemenin gerekli olduğunu gördüğü herhangi bir paket için Ek Elleçleme Ücreti uygulama hakkını saklı tutar.Taşıma ücretine ek olarak, paket başına 3,65 TL+KDVfaturalanacaktır.
Büyük PaketAşağıda belirtilen gönderiler, tek kişi ile taşınamadığından ek işlem veya eleman gerektirir ve Büyük Paket Ek Ücreti geçerlidir: “Gerçek ağırlığı1” 70 kg.’ın üzerinde ya da “Uzun Kenar Ölçüsü2” 160 cm. ve üzerindeya da “Uzun Kenar ve Çevre Ölçüsü3” 330 cm. ve üzerinde olan herhangi bir paket için Büyük Paket Ek Ücreti uygulanır. Büyük Paket Ek Ücreti uygulanan durumlarda Ek Elleçleme Ücreti alınmayacaktır.Taşıma ücretine ek olarak, paket başına 18,25 TL+KDVfaturalanacaktır.
Limit AşımıAşağıda belirtilen gönderiler, tek kişi ile taşınamadığından ve yükleme – boşaltma süreçlerinde forklift kullanımı gibi özel işlemler gerektirdiğinden Limit Aşımı Ek Ücreti geçerlidir: “Gerçek ağırlığı1” 100 kg.’ın üzerinde ya da “Uzun Kenar Ölçüsü2” 270 cm. üzeri ya da “Uzun Kenar ve Çevre Ölçüsü3” 405 cm. üzeri olan herhangi bir paket için Limit Aşımı Ek Ücreti uygulanır. Limit Aşımı Ek Ücreti uygulanan durumlarda Ek Elleçleme veya Büyük Paket Ek Ücreti alınmayacaktır.Taşıma ücretine ek olarak, paket başına 66,75 TL+KDVfaturalanacaktır.
   Palet Aşağıda belirtilen gönderiler, yükleme-boşaltma süreçlerinde forklift kullanımı gibi özel işlemler gerektirdiğinden Palet Ücreti geçerlidir: Altında fiziki olarak palet bulunan her türlü gönderi Palet Ücreti uygulanan durumlarda Ek Elleçleme, Büyük Paket veya Limit Aşımı Ek Ücreti alınmayacaktır.Sadece palet başına “Palet Fiyat Listesi” üzerinden faturalanacaktır.