YURT İÇİ EK HİZMETLERİMİZ

Mal Bedeli Tahsilatlı Gönderi hizmetimiz ile satışını yaptığınız ürününüzü kapınızdan teslim alıyor, müşterinize teslim ederken de bedelini sizin için tahsil ediyoruz. Tahsil ettiğimiz ürün bedelini hesabınıza transfer ederek ticaretinize hız kazandırıyoruz. Nakit, kredi kartı ile kapıda ödemeTeslimat boyunca alıcıyı/GÖNDEREN’i proaktif bilgilendirmeAdrese 2 kez ücretsiz uğrama
Gönderinizin son durumu hakkında sizin ve/veya alıcınızın bilgilendirilmesini istediğinizde, Point’in otomatik SMS hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu hizmet ile alabileceğiniz bilgiler aşağıdaki gibidir: Gönderene en çok 2 SMS / Alıcıya en çok 2 SMS 1. Teslim oldu bilgisi,2. Teslim edilemedi ise özel durum kodu bildirimi.
Bu hizmet sayesinde alıcınızın paketi teslim alacağı saat aralığını belirleyebilirsiniz. Aşağıda yer alan zaman aralıklarından birini seçerek bu hizmetten faydalanabilirsiniz 12:00 – 14:0014:00 – 16:0016:00 – 18:00 Point Kargo Express (Domestic Express) hizmetinde geçerli değildir.
Bu hizmet sayesinde alıcınız paketi teslim alacağı saat aralığını belirleyebilir. POİNT, sizin adınıza alıcınızı telefon ile arayarak teslimat saatini aşağıda yer alan zaman aralığından seçilmesi ile belirlenen aralıkta alıcı adresine teslimat yapılmasını gerçekleştirecektir. 12:00 – 14:0014:00 – 16:0016:00 – 18:00 POİNT Yurt Domestic Express hizmetinde geçerli değildir.
Kimlik kontrollü teslimat sayesinde, gönderinizin etiket üzerinde belirtilen alıcıya teslim edildiğinden emin olabilirsiniz. Teslimat sırasında POİNT, alıcının kimlik bilgilerini teslim tutanağına kaydedecektir. Bu hizmet, kişiye özel teslimat gerektiren gönderiler için ideal bir çözümdür.
Bu servisle, gönderenin talimatıyla alıcıya teslim edilecek paketlerin içeriğinin alıcı adresinde irsaliyedeki adetlerle karşılaştırılarak teslimat yapılması sağlanır. Sayım sırasında kurye sadece hakemlik yapmaktadır.
Point, müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için adreslere standart olarak 2 adet ücretsiz uğrama gerçekleştirmektedir. 2 uğrama sonrasında teslim edilemeyen paketler, GÖNDEREN’in onayıyla şubeden teslim alınabilir veya ek uğrama hizmeti kullanılarak alıcı ile irtibata geçilip teslimatı gerçekleştirilir.
Gönderinin yapıldığı alıcı adresi; gönderi hareketi sırasında değiştirilir ise gönderiye ait navlun bedelinin yarısı adres değişikliği ücreti olarak alınır.