5/5

Satışı yapılan ürünün, Point Kargo tarafından alıcısına ulaştırılması ve teslimat anında, ürün bedelinin, alıcıdan tahsilatının yapılıp gönderene aktarıldığı hizmettir. Point Kargo satışını yaptığınız ürünleriniz için kapıda dilerseniz nakit dilerseniz de kredi kartı ile tahsilat yapmaktadır. Her iki tipteki tahsilatlarınız için Point Kargo ile web entegrasyonu veya Self-Servis hizmeti ile çalışılması gerekmektedir.

Nakit Tahsilatlı Gönderi

Satılan ürünün kapıda nakit olarak tahsilatının yapıldığı hizmetimizdir. Point Kargo’nun yüksek teknolojik altyapısı ve 21 yılı aşan tecrübesi ile hem gönderiniz en hızlı şekilde alıcısına ulaştırılır hem de tahsil edilen tutar, ürünün tahsilatının yapılması sonrası direkt hesabınıza 3 iş günü içinde aktarılır.

Kredi Kartı ile Tahsilatlı Gönderi

Türkiye İş Bankası ile geliştirilen özel bir uygulamamız ile dünyada ilk olarak sizin POS cihazınızı siparişi veren alıcının kapısına götürmüş gibi işlem yapıyor teslim anında kredi kartından çekilen tutarı bankadaki hesabınıza yönlendiriyoruz.

  • Eşsiz ve dünya çapında bir yenilik; Tahsil edilen tutar, direkt tahsilat yapılan firmanın adına ve hesabına yapılacağı için ekstra bir vade veya gecikme yok, tahsilat online olarak POS hesabınızda… Kısaca “TAHSİLAT”=”TESLİMAT”=”PARA HESAPTA” hepsi aynı zamanda…
  • Gücünüze güç katıyoruz; Point Kargo’nun 450 kurye ve operatörü, Türkiye geneli 100’den fazla şubesinde 500 den fazla POS cihazı ile firmanızın POS’unu alıcının ayağına götürmüş gibi tahsilatlarınız yapılacak…
  • Üstün Güvenlik; Tahsilat tutarı, taksit sayısı gibi alanlarda elle girişe izin verilmemesi ve alıcının her işlemde kredi kartı şifre girişi mecburiyeti ile neredeyse “0” risk!
  • Güven verir, işinizi büyütür; Hali hazırda bir web sitesi aracılığı ile satış yapıyor olsanız bile her 3 müşteriden 2 si internet üzerinden kredi kartı bilgilerini vermek istemediğinden bu müşterilere ulaşamamaktasınız. Artık bu hizmet ile her 3 internet kullanıcısından 2 sine ulaşabileceksiniz….

Tüm E-Ticaret siteleri, Tamir – Bakım servisleri, Tele-marketing ve tüm uzaktan satış yapan firmalar, malını satmak isteyen ancak malın bedelini almadan teslim etmek istemeyen tüm firmalar bu hizmetimizi kullanabilir.

Adım 1: Sipariş

Alıcı müşteri sipariş verirken ürünü, Yurtiçi Kargo’dan kapıda kargo teslimatı esnasında nakit olarak ödemek istediğini web sitesi veya telefon aracılığı ile iletir.

Adım 2: Adrestem Gönderinin Alınması ve Gönderim

Alıcının ilettiği sipariş bilgileri Tahsilatlı Gönderi Hizmeti müşterisi Gönderici (Satış yapan) tarafından Yurtiçi Kargo’ya direkt web entegrasyonu veya SELF-SERVİS hizmeti içinden iletilir.

Adım 3: Teslimat ve Tahsilat

Gönderi, entegrasyon aracılığı ile satıcının ilettiği bedel için nakit tahsilat yapılması sonrası alıcıya teslim edilir.

Adım 4: Nakit Tahsilatın Transferi

Alıcıdan tahsil edilen nakit tutar Yurtiçi Kargo mali süreçleri dahilinde gerekli kontrollerin yapılması sonrası teslimat tarihinde 3 iş günü sonra satıcı yani gönderenin hesabına aktarımı gerçekleşir. Tüm kargo hareketleri ve ödeme bilgileri online olarak izlenebilir ve raporlanabilir.

Kredi Kartı ile Tahsilatlı Gönderi

Adım 1: Sipariş

Nakit sürecinde olduğu gibi Satın Alan–Alıcı ürünü eğer bir web sayfasından sipariş veriyor ise önce Point Kargo Kredi Kartı İle Tahsilat hizmetini seçer. Kredi kartları seçerek tek çekim olarak ödemek istediğini belirtir.

Adım 2: Siparişin Göndericiden Alınması ve Gönderim

Alıcının ilettiği sipariş bilgileri Tahsilatlı Gönderi Hizmeti müşterisi Gönderici (Satış yapan) tarafından Point Kargo’ya tahsil edilecek tutar, İş Bankası/Diğer Banka kredi kartı ve İş Bankası kartı ise taksit sayısı bilgileri ile direkt web entegrasyonu veya SELF-SERVİS hizmeti içinden iletilir.

Adım 3: Teslimat ve Tahsilat