Kargo Acenteliği

Point Kargo

23 YILLIK DENEYİMİMİZE DAYALI YENI YÜZÜMÜ “POİNT KARGO” OLARAK;
TAMAMI İLE ÖZ VE YERLİ SERMAYE İLE BİRLİKTE, TÜM İÇ AKTARMALARINI/TRANSFERLERİNİ KENDİMİZE AİT ARAÇ FİLOMUZ VE KENDİ PERSONELLERİMİZLE SAĞLADIĞIMIZ, 3 ANA AKTARMA 8 ARA AKTARMA MERKEZLERİMİZLE MÜŞTERİLERİMİZE TÜM TÜRKİYE’DE KURUMSAL ANLAMDA SÜREKLİ GELİŞİM ODAKLI KARGO HİZMETLERİ VERMEKTEYİZ.

“POİNT KARGO” 1997 yılında Bursa merkezli “ULUDAĞ KURYE” firması olarak kargoculuk sektörüne giriş yapmıştır. Kargoculuk sektöründe yapı taşlarını oluşturmaya başlayan Uludağ Kurye’ye, 2007 yılında şirketler grubunun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Serdar YILDIRIM tarafından “POSTA KURYE” şirketi eklenerek butik kuryecilikten, ulusal kuryeciliğe geçilmiş ve Türkiye genelinde 56 ilde bölge ayrımı yapılmadan hizmet vermiş bulunmaktayız.

23 yıllık bilgi ve birikimin arkasından tamamı ÖZ ve YERLİ SERMAYE ile birlikte Türkiye pazarına ve kargoculuk sektörüne üçüncü olarak “POİNT KARGO” şirketini ekleyerek kargoculuk sektörüne yenilikçi çözümler ile giriş yapmıştır. Girmiş olduğumuz bu yolda Türkiye genelinde 81 ilde acentelerimizle birlikte, iç sevkiyatını tamamını kendi araçlarımızla yaptığımız 3 Ana Aktarma 8 Ara aktarma merkezlerimizle günlük 117,200 adetlik dağıtım hacmi ile hizmetimize başlamış bulunmaktayız.

 

Misyonumuz

Tecrübemizle, çalışanlarımıza ve IT alt yapımıza yaptığımız yatırımlarımızla müşterilerimize hızlı ve güvenilir çözümler sunmak.

 

Vizyonumuz

Mevcutta bulunan 81 il 148 acentemiz ile 2021 yılı ilk çeyreğine kadar yurt içinde 358 ACENTEMİZİN desteği ile birlikte, AİLE yapımızı oluşturarak KAZAN – KAZAN sistemi ile markamızı tanınır ve sektöründe lider pozisyona getirmek.

Neden Point Kargo

  • Düşük kuruluş maliyetleri
  • Süreklilik arz eden eğitimlerin verilmesi
  • Pazarlama desteği
  • Proje desteği
  • Yazılım desteği
  • Reklam desteği
  • Yüksek karlılık
  • Yenilikçi çözümler

İşinde uzman ekiplerimiz Acentelerimize sektörün eksiklerini tespit edip bu eksikliklerin kapatılarak acente sahiplerinin ve çalışanlarının sektör ile ilgili KARLILIK oranlarının arttırılmasını, ZAMAN yönetimi, PERSONEL yönetiminin kurgulanması gibi bir çok konuda eğitimlerimizin oluşturulması ve gerçekleştirilmesi.

• Tecrübeli – Tecrübesiz acentelerimize Operasyon desteği
• Zaman ve buna bağlı olarak KAZANÇ oranlarında artışın Yazılım desteği ile sağlanması
• Acente MALİYET oranlarının AİLE SİSTEMİ ile paylaşılması
•Dağıtım personeli için desteklerin verilmesi
• Dağıtım araçlarının/personelin takip sistemi

Sektörde bulunan birçok firmanın kuruluş maliyet oranları ortalama olarak 40.000 TL ile 150.000 TL teminat oranlarının yanı sıra, yer belirleme noktalarında tutulacak olan faaliyet alanlarının kira giderleri ve diğer giderler (Teknik donanım,techizat,personel giderleri, dekor seçimi…) ile birlikte bu rakamlar ortalama olarak 80.000 TL ile 190.000 TL oranlarına ulaşmaktadır.
Bu noktada POİNT KARGO olarak bizler maliyet oranlarını minimalize ederken ACENTELERİN karlılık oranlarını sektörün gereklilikleri doğrultusunda en yüksek seviyeden hesaplayıp sunmaktayız.
Acente kuruluş maliyetleri; acentenin faaliyet göstereceği ilin, kargo gönderim adetleri, nüfus ve yüz ölçümü oranlarına göre değişiklik göstermektedir. Buna bağlı olarak
Sadece 10.000 TL’den başlayan Teminat bedeli ile firmamızdan acentelik alabilir ve %57 yüksek karlılık oranlarıyla hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.
Böylelikle kendi işinin sahibi olmak isteyen her acente kolaylıkla POİNT KARGO ailesinin bir ferdi olarak büyüme planlarımızda iş ortağımız olacaktır.